صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > سمینار تخصصی با عنوان روانشناسی تروریسم و جنگ


  چاپ        ارسال به دوست

سمینار تخصصی با عنوان روانشناسی تروریسم و جنگ

روز دوشنبه 29 آذر ماه سالجاری سمینار تخصصی با عنوان روانشناسی تروریسم و جنگ با سخنرانی دکتر جمشید مروستی فوق تخصص روانپزشکی و عضو انجمن عفو بین الملل و محقق و پژوهشگر بین المللی در زمینه روانشناسی تروریسم و جنگ که صاحب تالیف 5 جلد کتاب در این زمینه می باشد ، در جمع دانشجویان دانشکده و برخی کارشناسان وزارت امور خارجه برگزار گردید.
در این سخنرانی آقای دکتر مروستی به تشریح دیدگاههای خود در باره تروریسم وعلت یابی ریشه های این پدیده مذموم قرن جاری پرداختند و اظهار داشتند بررسی یک پدیده باید همراه با بیطرفی و عینیت همراه باشد. بعنوان مثال رسانه های غربی تروریسم را حاصل اختلافات ایدئو لوژیک قلمداد می کنند در حالی که تروریسم یک واکنش در مقابل یک کنش است که میان دو طیف یا گروه که هر کدام خود را حقیقت می پندارد ، صورت می گیرد.
ایشان افزودند؛ اصل موضوع دیدگاه شخص انتحاری است که با عینک خویش به قضاوت و سپس عمل می پردازد که با انگیزه ایدئولوژیک یا فردی و یا صیانت از گروه خویش انجام می پذیرد. اما ریشه اساسی این موضوع بعنوان یک رفتار به شیوه های تربیتی و آموزشی و احساسات ایدئولوژیکی و یا تطمیع مادی و یا حسب وظایف محوله شغلی باز می گردد که شخص را مطیع و فرمانبردار می سازد . سپس دانشجویان به بیان سوالات و دیگاههای خود پرداختند ودر نهایت جناب آقای دکتر مروستی به پرسش های آنان پاسخ گفتند.


١٣:٤٢ - 1395/10/05    /    شماره : ١٨٩٧    /    تعداد نمایش : ٩٣٣خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تبیین روابط هند و پاکستان در چارچوب رئالیسم تهاجمی
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • سیاست خارجی پاکستان تالیف: دکتر مهدی کاردوست
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • ایران و جهان عرب
  تالیف: محمد مسجدجامعی

 • دیپلماسی آب های فرامرزی و نظام بین الملل
  تالیف: سیدعباس عراقچی

 • دیپلماسی در عمل
  تالیف: بهادر امینیان


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.