صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > جلسه دفاعیه آقای میلاد ربانی، دانشجوی رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه دفاعیه آقای میلاد ربانی، دانشجوی رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی

جلسه دفاع از رساله آقای میلاد ربانی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی، گرایش حقوق بین الملل/ صلح و امنیت (ورودی 93)، با عنوان "جایگاه گروه ویشاگراد در معادلات سیاسی امنیتی اروپای شرقی(2015-1991)"، در ساعت 10/30 روز سه شنبه دهم اسفند 95، با حضور اساتید محترم: دکتر دهشیری(استاد راهنما)، دکتر بنی هاشمی(استاد مشاور)، دکتر امینیان و آقای جاوید نیا( اساتید داور)، در سالن دیپلماتیک دانشکده روابط بین الملل، برگزار گردید.
در این جلسه، آقای ربانی، در ابتدای مباحث خود، به منطقه اروپای شرقی و معادلات امنیتی، روندها و فرایندهای حاکم بر این منطقه پرداخته و سپس، گروه ویشاگراد، ارکان و اهداف آن را مورد بررسی قرار داد.
در ادامه، وی به بررسی تاثیرات امنیتی و سیاسی گروه ویشاگراد در معادلات امنیتی و سیاسی اروپای شرقی اشاره کرده و در نتیجه گیری مباحث خود گفت که این گروه، از سال 1991 تا 2004 در مسیر هماهنگی کشورهای عضو (لهستان، مجارستان، چک و اسلواکی) حرکت کرده بود، اما پس از به عضویت درآمدن تمام اعضاء گروه در سازمان ناتو و اتحادیه اروپا؛ همکاری اعضا به سطح هماهنگی تقلیل یافته است.
رساله آقای میلاد ربانی، پس از پاسخ گویی ایشان به سوالات مطرح شده و نیز بررسی ساتید محترم، با درجه عالی، مورد پذیرش قرار گرفت.


١٣:٠١ - 1395/12/15    /    شماره : ١٩٩٩    /    تعداد نمایش : ١٠٧٧خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تبیین روابط هند و پاکستان در چارچوب رئالیسم تهاجمی
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • سیاست خارجی پاکستان تالیف: دکتر مهدی کاردوست
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • ایران و جهان عرب
  تالیف: محمد مسجدجامعی

 • دیپلماسی آب های فرامرزی و نظام بین الملل
  تالیف: سیدعباس عراقچی

 • دیپلماسی در عمل
  تالیف: بهادر امینیان


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.