صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > جلسه هم اندیشی دانشکده روابط بین الملل با موسسه صلحCMI برگزار شد


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه هم اندیشی دانشکده روابط بین الملل با موسسه صلحCMI برگزار شد

جلسه هم اندیشی مسئولان سازمان مردم نهاد (موسسه ابتکار مدیریت بحران) CMI با حضوردکتر شیخ الاسلامی رئیس دانشکده روابط بین الملل،دکتر دهشیری معاون آموزشی دانشکده،دکتر سلیمان پور عضو هیئت علمی دانشکده و دکتر کاردوست مسئول آموزش دانشکده روابط بین الملل برگزار شد.
در ابتدای این جلسه هم اندیشی دکتر شیخ الاسلامی رئیس دانشکده ضمن خوش آمد گویی به معرفی قابلیت ها و ظرفیت های دانشکده روابط بین الملل پرداخت ،همچنین نحوه پذیرش دانشجویان و کارشان در آینده و در چارچوب فعالیت های وزارت امور خارجه را توضیح دادند.
برقراری صلح هدف عالی دانشکده روابط بین الملل
دکتر شیخ الاسلامی با یبان اینکه دانشکده روابط بین الملل در حوزه صلح و امنیت در جهان فعالیت می کند تصریح کرد:دانشکده روابط بین الملل در زمره مراکز علمی در ایران می گنجد که همواره در تربیت دانشجویان هدف اعلای صلح و ثبات در منطقه و جهان را الویت نخست خود قرار داده و بر روی آن تمرکز دارد و من فکر می کنم سازمان CMI (موسسه ابتکار مدیریت بحران) در رسالت مثبتی که برای برقراری صلح در جهان دارد تنها نیست و هم اکنون روند خوبی آغاز شده و با مراکز علمی خوبی در جهان در این باره ارتباط داریم.
در جریان این مباحثه علمی خانم تویجی تلویتی مدیر اجرایی موسسه CMI(موسسه ابتکار مدیریت بحران) نیز بر ارتباط این موسسه با برخی از مراکز علمی به ویژه دانشگاه زوریخ تاکید کرد و گفت:ما به دلیل رسالتی که بر عهده داریم با مراکز علمی زیادی به ویژه دانشگاه زوریخ در ارتباط هستیم و افراد جوانی در این باره با ما همکاری می کنند.
مدیراجرایی موسسه CMI (موسسه ابتکار مدیریت بحران) به تشریح این سازمان مردم نهاد پرداخت و تصریح کرد:موسسه CMI در واقع به مدیریت بحران و ابتکار عمل از طریق گفت و گو و میانجگری در زمینه صلح در جهان می پردازد ،این موسسه در سال 2000 توسط مارتیس آتیساری رئیس جمهور سابق فنلاند و برنده جایزه صلح نوبل در این کشور تاسیس شد و تاکنون پیشرفت قابل توجهی در زمینه برقراری صلح در جهان داشته است.
وی در ادامه افزود : در اهداف و برنامه های ما بحث میانجگری در الویت قرار دارد و ما با برگزاری کارگاه ها چگونگی تقسیم کار ،آاموزش میانجگری،رفع مشکلات از طریق مباحقه و تبادل نظر را آموزش می دهیم و دراین بین با آموزش مهارت های مذاکره و تبادل اطلاعات ازهر نوع گفتگوی میانجگرانه ای حمایت می کنیم و به نوعی به دنبال آن هستیم که این نکات تکنیکی و علمی را در اختیار سایرین قرار دهیم.
در پایاین این هم اندیشی علمی مسئولان موسسه CMIضمن تاکید بر استمرار و تداوم همکاری های علمی با دانشکده روابط بین الملل از حضور دوباره در ایران ابراز خرسندی کردند.


١٣:٣٤ - 1396/06/25    /    شماره : ٢٢٣٩    /    تعداد نمایش : ٥٩١خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تبیین روابط هند و پاکستان در چارچوب رئالیسم تهاجمی
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • سیاست خارجی پاکستان تالیف: دکتر مهدی کاردوست
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • ایران و جهان عرب
  تالیف: محمد مسجدجامعی

 • دیپلماسی آب های فرامرزی و نظام بین الملل
  تالیف: سیدعباس عراقچی

 • دیپلماسی در عمل
  تالیف: بهادر امینیان


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.