صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > دیدار سفیر فنلاند در تهران با جناب آقای دکتر شیخ الاسلامی ریاست محترم دانشکده


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سفیر فنلاند در تهران با جناب آقای دکتر شیخ الاسلامی ریاست محترم دانشکده

در ابتدا جناب آقای دکتر شیخ الاسلامی معرفی اجمالی از دانشکده روابط بین الملل و نحوه جذب دانشجو در این دانشکده داشته و پس از آن اشاره ای به همکاری این دانشکده با سایر دانشگاه ها و موسسات آموزشی دیگر کشورها نمودند.
در ادامه جناب آقای سفیر هم از موسسه روابط بین الملل فنلاند ( FIIR ) که در زمینه های بین المللی فعالیت می کند توضیح مختصری بیان نمودخ که شباهت ساختاری آن به مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی مورد توجه قرار گرفت.
همچنین جناب آقای دکتر شیخ الاسلامی فرمودند با توجه به سه اولویت : فنون میانجیگری حل اختلافات و صلح سازی ، همکاری های " دیپلماسی اقتصادی " و " دیپلماسی عمومی " که برای دانشکده روابط بین الملل مشخص شده است ، دانشکده مشتاق است تا با موسسات آموزش فنلاندی مانند FIIR و موسسه الکساندر ، همکاری های تحقیقاتی و مبادله استاد و دانشجو باشد که این موضوع با استقبال طرف فنلاندی مواجه شده و مقرر گردید موضوع را از طریق نهاد های مربوطه پیگیری نمایند.
از دیگر موضوعات مطروحه از سوی جناب آقای دکتر شیخ الاسلامی ، سمینارهای هفتگی دانشکده بود که رئیس دانشکده از آقای سفیر دعوت نمودند تا در یکی از دوشنبه های آتی جهت ایراد شخنرانی برای دانشجویان ، در دانشکده حضور یابند که مورد استقبال آقای سفیر قرار گرفته و مقرر شد تاریخ دقیق تر توسط خانم پیرژو به دانشکده اطلاهع داده شود.
علاوه بر آن بنا به درخواست سفیر فنلاند ، مقرر شد در صورت فراهم شدن شرایط ، یک خانم پژوهشگر فنلاندی که از تاریخ 27 نوامبر تا 29 نوامبر عازم ایران هستند در روز چهارشنبه 29 نوامبر ، در دانشکده سخنرانی ارائه فرمایند.
در انتها نیز جناب آقای دکتر شیخ الاسلامی خلاصه ای از برنامه های آموزشی دانشکده برای دیپلمات های خارجی بیان نمودند که شامل دوره هایی مانند MACIS ، آموزش زبان فارسی و ایران شناسی و سمینارهای یکروزه سیاست خارجی جمخوری اسلامی ایران می باشد. این موضوع نیز مورد استقبال جناب آقای سفیر قرار گرفت و مقرر شد در صورت حصول شرایط ، دیپلمات های کشورهای نوردیک از اینگونه برنامه ها بهره مند گردند.


١٥:١٦ - 1396/09/01    /    شماره : ٢٣٤١    /    تعداد نمایش : ٢٨٣خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تبیین روابط هند و پاکستان در چارچوب رئالیسم تهاجمی
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • سیاست خارجی پاکستان تالیف: دکتر مهدی کاردوست
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • ایران و جهان عرب
  تالیف: محمد مسجدجامعی

 • دیپلماسی آب های فرامرزی و نظام بین الملل
  تالیف: سیدعباس عراقچی

 • دیپلماسی در عمل
  تالیف: بهادر امینیان


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.