صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > جلسه دفاع از رساله خانم الهامه پایدار، دانشجوی رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه دفاع از رساله خانم الهامه پایدار، دانشجوی رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی

جلسه دفاع از رساله خانم الهامه پایدار، دانشجوی رشته دیپلماسی و سازمان های بین المللی، گرایش حقوق بشر و صلح و امنیت(ورودی93)، با عنوان " بررسی رفتارهای حقوق بشری ترکیه نسبت به کردها از دهه 1990 تا 2015" چهارم آذر سال جاری، با حضور اساتید محترم: دکتر سجادپور(استاد راهنما)، دکتر محمودی(استاد مشاور)، دکتر سادات میدانی و دکتر حق پناه(اساتید داور)، در دانشکده روابط بین الملل برگزار گردید.
سوال اصلی: با مقایسه دهه 1990 و دوره حاکمیت حزب عدالت و توسعه، چه تغییراتی در رفتارهای حقوق بشری ترکیه نسبت به کردها به وجود آمده است؟
فرضیه: تغییرات مربوط به سیاستمداران حاکم درترکیه موجب بهبود نسبی در وضعیت حقوق بشر کردهای ترکیه در دوره 2015-2002 نسبت به دهه 1990 میلادی شده است که می توان آن را به رنسانس کردی ترکیه تعبیر کرد این تغییرات موجب پیشرفت های مختلف در عرصه¬های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کردها گردیده، اگر چه هنوز مشکل برطرف نشده است.
پایان نامه خانم پایدار، در قالب پنج فصل سازماندهی شده بود که وی، در فصل اول به کلیات پژوهش پرداخته و در فصل دوم (چارچوب نظری)، سه نظریه را برای تطبیق با وضعیت حقوق بشر کردهای ترکیه انتخاب کرده بود که عبارت بودند از: تئوری صلح دائمی کانت، تئوری های چندفرهنگ گرایی و تئوری محرومیت نسبی. در فصل سوم؛ به بررسی رفتارهای حقوق بشری و اقدامات دولت ها در قبال کردها از دهه 1990 تا 2002 و گزارش هایی که از سوی دولت ها ارائه شده و در فصل چهارم نیز، مواضع حزب عدالت و توسعه درمورد مسئله کردها و اقداماتی که این حزب در قبال حقوق کردها از 2002 تا 2015 انجام داده و همچنین فرایند صلح دولت ترکیه با کردها مورد بررسی قرار گرفت. فصل پنجم؛ به ارزیابی اقدامات دولت ها در قبال حقوق کردها اختصاص داشت.
رساله خانم الهامه پایدار، پس از بررسی اساتید حاضر در جلسه، با درجه عالی، پذیرفت شد.


٠٩:٢٥ - 1396/09/26    /    شماره : ٢٣٦٧    /    تعداد نمایش : ٩٢٧خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تبیین روابط هند و پاکستان در چارچوب رئالیسم تهاجمی
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • سیاست خارجی پاکستان تالیف: دکتر مهدی کاردوست
  تالیف: دکتر مهدی کاردوست

 • ایران و جهان عرب
  تالیف: محمد مسجدجامعی

 • دیپلماسی آب های فرامرزی و نظام بین الملل
  تالیف: سیدعباس عراقچی

 • دیپلماسی در عمل
  تالیف: بهادر امینیان


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.