صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > جلسه دفاع از رساله جناب آقای بهروز کریمی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روابط بین‌الملل (ورودی 1395)


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه دفاع از رساله جناب آقای بهروز کریمی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روابط بین‌الملل (ورودی 1395)

جلسه دفاع از رساله جناب آقای بهروز کریمی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته روابط بین‌الملل (ورودی 1395)، با عنوان: بررسی سطح همکاری راهبردی جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه؛ مطالعه موردی بحران سوریه (2018-2011) در ساعت 8:30 روز شنبه یازدهم اسفند 1397 با حضور اساتید محترم: دکتر امینیان (استاد راهنما)، دکتر عسگریان (استاد مشاور)، دکتر دهشیری و دکتر ولی‌زاده (اساتید داور) و جمع کثیری از دانشجویان در سالن کنفرانس دانشکده روابط بین المللل، برگزار گردید.
پرسش اصلی پژوهش عبارت بود از این که چرا ایران و روسیه نمی‌توانند به سطوح عالی همکاری راهبردی در سوریه دست یابند. در پاسخ این فرضیه مطرح شده بود که تفاوت در اهداف و منافع کلان ایران و روسیه در بحران سوریه، مانع از دستیابی به همکاری راهبردی کامل بین دو کشور می‌شود. بنابراین همکاری دو کشور در سطوح پایین راهبردی و در برخی موارد، در سطح همکاری تاکتیکی قرار دارد.
جناب آقای کریمی در دفاع از رساله خود، به ارائه توضیحاتی درقالب چهار فصل پرداخت که فصل اول آن به بررسی کلیات اختصاص داشت. در فصول دوم و سوم عوامل مؤثر بر شکل‌گیری سیاست‌های منطقه‌ای ایران و روسیه در غرب آسیا از جمله توزیع توانمدی‌های در نظام بین‌الملل، ادراکات رهبران، فرهنگ راهبردی، رابطه دولت و جامعه و ترتیبات نهاد‌ی داخلی مورد بررسی قرار گرفت. سپس در فصل چهارم تأثیر این عوامل در شکل‌دهی به منافع و سیاست‌های دو کشور در سوریه بررسی شد و منافع اصلی آنها در بحران سوریه مورد شناسایی قرار گرفت و نقاط اشتراک و افتراق آنها تبیین شد.
رساله جناب آقای بهروز کریمی، پس از پاسخ گویی دقیق، متقن و مستدل ایشان به سوالات مطرح شده، با درجه بسیار عالی، مورد پذیرش قرار گرفت.


١٠:٣٦ - 1397/12/21    /    شماره : ٢٦٤٨    /    تعداد نمایش : ٦٩٧خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تفسیر قرآن کریم «شمس»
  اثر حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی بروجردی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی اجبارآمیز
  تالیف: بهادر امینیان

 • خیزش راست افراطی و تاثیر آن بر آینده مسلمانان در اروپا
  تالیف: محمدرضا دهشیری


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.