صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > جلسه دفاع از رساله آقای سید مهدی میرکاظمی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات اروپا، ورودی(۹۵)


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه دفاع از رساله آقای سید مهدی میرکاظمی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات اروپا، ورودی(۹۵)

جلسه دفاع از رساله آقای سید مهدی میرکاظمی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات اروپا، ورودی(۹۵) تحت عنوان: جایگاه ژئوپلتیک انرژی در مناسبات ایران و اتحادیه­ ی اروپا(۲۰۱۶-۱۹۹۵). در تاریخ ۱۳۹۷/۱۲/۶ ساعت ۱۵ عصر با حضور جناب آقای دکتر سلیمانپور(استاد راهنما)، جناب آقای دکتر رحمانی(استاد مشاور) و جناب آقایان دکتر شهابی و قافله باشی( اساتید داور)، در سالن کنفرانس یک دانشکده روابط بین الملل برگزار گردید.
ابتدای پژوهش با این سوال آغاز شده است:جمهوری اسلامی ایران با توجه به ظرفیت هایی که در زمینه‌ی انرژی دارد چگونه می­ تواند بر ژئوپلتیک انرژی اروپا تأثیرگذار باشد؟
فصل اول این پایان نامه تحت عنوان کلیات تهیه شده است که در آن به بیان مسئله، ضرورت و اهمیت موضوع، نوآوری پژوهش و ادبیات پژوهش پرداخته شده است. در فصل دوم آقای سید مهدی میرکاظمی به ظرفیت های اتحادیه اروپا در زمینه تولید و مصرف انرژی پرداخته و در ادامه سیاست های اتحادیه پیرامون مسئله انرژی را تبیین می نماید. فصل سوم نیز محیط پیرامونی اتحادیه اروپا در زمینه صادرات انرژی به اروپا مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. در نهایت فصل چهارم پژوهش به تبادلات انرژی جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا در زمینه انرژی پرداخته شده است و همچنین بازارهای انرژی اتحادیه اروپا برای ایران و نقش تحریم ها در تبادلات انرژی طرفین تبیین گردیده است. در بخش نتیجه گیری نیز فرضیه تحقیق بر این مبناست که جمهوری اسلامی ایران می­ تواند از طریق سازوکار های منطقه ­ای بر بازار انرژی اروپا و ژئوپلتیک آن تأثیر گذار باشد، هرچند که این تأثیر کم می­باشد اما با اجرای یک برنامه­ ی کلان و دقیق از یک سو و مدیریت مصرف انرژی داخلی از سویی دیگر می­ تواند فرضیه پژوهش را عملی نماید.


١٠:٣٩ - 1397/12/21    /    شماره : ٢٦٤٩    /    تعداد نمایش : ٥٠٦خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تفسیر قرآن کریم «شمس»
  اثر حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی بروجردی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی اجبارآمیز
  تالیف: بهادر امینیان

 • خیزش راست افراطی و تاثیر آن بر آینده مسلمانان در اروپا
  تالیف: محمدرضا دهشیری


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.