صفحه اصلياخباراطلاعیه هاکارگاه هاپروفایل اساتید درباره ماتماس با ماEnglish
اخبار > جلسه دفاع از پایان نامه آقای رامین فروغی، دانشجوی رشته مطالعات اروپا


  چاپ        ارسال به دوست

جلسه دفاع از پایان نامه آقای رامین فروغی، دانشجوی رشته مطالعات اروپا

جلسه دفاع از رساله آقای رامین فروغی، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مطالعات اروپا (ورودی ۹۵ )، با عنوان: "بررسی دلایل نوسانات در سیاست خارجی ترکیه در قبال اتحادیه اروپا (۲۰۱۸-۲۰۰۲)" در ساعت ۱۲ روز یکشنبه دوازدهم اسفند ۹۷ با حضور اساتید محترم: دکتر دهشیری(استاد راهنما)، دکتر رحمانی(استاد مشاور)، دکتر بیگدلی و دکتر موسی زاده(اساتید داور)، در کلاس کنفرانس ۱ دانشکده روابط بین الملل، برگزار گردید.
پرسش اصلی و فرضیه این رساله، عبارت بود از:
مهم‌ترین دلیل نوسان در سیاست خارجی ترکیه در قبال اتحادیه اروپا چه بوده است؟
فرضیه: دلیل اصلی نوسان در سیاست خارجی ترکیه در قبال اتحاديه اروپا كه منجر به افزايش تعامل با شرق به ‌ویژه جمهوری اسلامی ايران و روسيه شده است ناشي از انعطاف راهبردی و کاهش خطوط قرمز و نیز ادراکات رهبران کنونی حزب عدالت و توسعه و شخص رجب طیب اردوغان در تعامل نوسانی و همزمان با شرق و غرب با توجه به احساس سَرخوردگی نسبی در تعامل با اتحادیه اروپا بوده است.
آقای فروغی در دفاع از رساله خود، به ارائه توضیحاتی در قالب شش فصل پرداخت که در فصل اول به بررسی کلیات، دلایل اهمیت و انتخاب موضوع و چارچوب نظری پژوهش در فصل دوم، پیشینه روابط ترکیه و اروپا پیش از روی کار آمدن حزب عدالت و توسعه در فصل سوم، موانع و چالش های پیش روی ترکیه در قبال عضویت در اتحادیه اروپا در فصل چهارم، سیاست خارجی ترکیه در زمان حزب عدالت و توسعه در راه عضویت در اتحادیه اروپا و در فصل پنجم ماهیت شناسی نگاه به شرق و دلایل نوسانات در سیاست خارجی ترکیه مورد بررسی قرار گرفت. در فصل ششم و نتیجه گیری نیز پژوهشگر ضمن ارائه یافته های نظری خود، و با اثبات فرضیه خود به نقش مهم رهبران کنونی ترکیه در شکلگیری سیاست خارجی این کشور و نگاه به شرق در سیاست خارجی این کشور پرداخت.
رساله آقای رامین فروغی، پس از مشورت اساتید و پاسخ گویی ایشان به سوالات مطرح شده، با درجه خیلی خوب پذیرفته شد.


٠٩:٣١ - 1397/12/22    /    شماره : ٢٦٥٠    /    تعداد نمایش : ٩٠١خروج
منوی اصلی
تازه ها
 • تفسیر قرآن کریم «شمس»
  اثر حجت‌الاسلام‌ و المسلمین مصطفی بروجردی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی عمومی
  تالیف: محمدحسن شیخ الاسلامی

 • دیپلماسی اجبارآمیز
  تالیف: بهادر امینیان

 • خیزش راست افراطی و تاثیر آن بر آینده مسلمانان در اروپا
  تالیف: محمدرضا دهشیری


صفحه اصلي | اخبار | گالری عکس
©1392 دانشکده روابط بین الملل وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران
Copyright © 2003-2013 School for International Relations of the Ministry of Foreign Affairs (SIR) - All rights reserved.